Díl nultý: Seznámení

Milí sběratelé a fanoušci Pokémonů,

 

Přišlo za vámi dítě, že chce Pokémony a vy nemáte páru co to je? Tak to jste zde správně, tento díl je věnovaný právě tomu, abychom si řekli, o co vlastně jde a podali základní informace, které budeme v dalších dílech rozvíjet.

 

Takže co to vlastně je?

 

Pokémon je především značka, která se motá kolem podivných příšerek. Těch je momentálně více jak 900 a tvoří ucelený příběh ve vlastním světě a podrobnější příběh si řekneme v následujících dílech. Nicméně, celá značka vznikla v Japonsku nyní zahrnuje mnoho různých projektů, které se motají okolo již zmíněného světa. Celý tento kolos se točí primárně okolo videoher a televizního seriálu, které pojednávají o zvláštním světě. V něm s lidmi žijí různé příšerky, které jim pomáhají, kamarádí se s nimi, nebo mohou být i nebezpečné. Tyto příšerky mají každá svůj typ, schopnosti a vlastnosti, kterých využívají lidé ať už na pomoc nebo k tzv. Pokémon zápasům, ikonickým pro tento svět.

 

Pokémon svět je plný nejrůznějších příšerek všech barev, tvarů a schopností – žijí volně v přírodě, městech nebo jeskyních. Trenéři je mohou chytat, trénovat a používat k usnadnění společného soužití – tvoří tak unikátní společnost plnou přátelství a vzájemné synergie.

 

Jelikož se zde budeme věnovat právě Pokémon karetní hře (TCG), to je totiž nejspíše to, co po Vás vaše ratolest chce, pojďme si o ní něco říct. Jedná se o sady sběratelských karet, se kterými se dá hrát zmíněná hra. Ta funguje na principu původních Pokémoních zápasů, kde proti sobě bojují trenéři prostřednictvím jejich Pokémonů, kteří mají různé útoky a těch v daném zápase využívají. V karetní hře se vyskytují karty právě Pokémonů, útoky jsou vždy popsány na kartě. Každý Pokémon má určitý počet životů a každý útok způsobuje poškození. Cílem hry je vyřadit šest Pokémonů protivníka po vzoru originálních zápasů ve videohrách.

 

Tyto karty vycházejí do dnes v různých setech od roku 1996. Nové sety jsou poslední roky vydávány každé tři měsíce. Samozřejmě starší kousky již neslouží ke hraní, ale spíše ke sbírání, některé z nich jsou dokonce zajímavá investice. Oficiální turnaje se pak hrají vždy s maximálně dva roky starými kartami.

 

Kartičky jsou typické svou modrou zadní stranou s Pokéballem uprostřed a dají se sehnat v prověřených obchodech a e-shopech (pozor na padělky – na českém trhu je velké množství podvodných prodejců s falešnými kartami – o tom ale někdy příště).

 

Pokémon kartiček najdete na trhu nepřeberné množství, od roku 1999 vzniklo téměř 10 000 unikátních obrázků, některé jsou prakticky bezcenné, některé mohou mít hodnotu i milionů amerických dollarů. Dávat si musíte hlavně na falešné karty. Těch se objevilo velké množství v důsledku zvýšeného zájmu o Pokémony v posledních letech.

 

Pokud Vás zajímají další informace, případně máte dotazy, neváhejte nás kontaktovat zde na webu, případně na našich sociálních sítích. Budeme rádi za každý další podnět.

 

                                                                                                                                              Dan

Zpět do obchodu